GSRTerbalik
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Forum khas untuk pengguna dan peminat enjin GSR/MIVEC generasi kedua

HomePortalLatest imagesSearchRegisterLog in

SELAMAT KEMBALI BERFORUM BUAT SAHABAT SEMUA

gearbox fto manual atau sewaktu dengannya

Go down 
5 posters
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
zaeidos wajaX
zaeidos wajaX

gearbox - gearbox fto manual atau sewaktu dengannya Empty
PostSubject: gearbox fto manual atau sewaktu dengannya   gearbox - gearbox fto manual atau sewaktu dengannya EmptyWed Feb 09, 2011 10:33 pm

baru je aku berhajat nak tuko manual terus condem gearbox tiptronik aku...dem..
sapa2 member2 ade jumpe gearbox fto murah plz bgtau aku k tq Very Happy Very Happy
Back to top Go down
s4ptuner
s4ptuner

PostSubject: Re: gearbox fto manual atau sewaktu dengannya   gearbox - gearbox fto manual atau sewaktu dengannya EmptyThu Feb 10, 2011 6:09 am

Back to top Go down
zaeidos wajaX
zaeidos wajaX

PostSubject: Re: gearbox fto manual atau sewaktu dengannya   gearbox - gearbox fto manual atau sewaktu dengannya EmptyThu Feb 10, 2011 10:31 am

sikit punye jauh...tak berani ah aku bro..aku penah beli jauh2 ni then barang prob~~
Back to top Go down
s4ptuner
s4ptuner

PostSubject: Re: gearbox fto manual atau sewaktu dengannya   gearbox - gearbox fto manual atau sewaktu dengannya EmptyThu Feb 10, 2011 12:50 pm

aku search jumpa tue jek...kalo bro larat kena jelajah kedai hapkat la...
Back to top Go down
zaeidos wajaX
zaeidos wajaX

PostSubject: Re: gearbox fto manual atau sewaktu dengannya   gearbox - gearbox fto manual atau sewaktu dengannya EmptyThu Feb 10, 2011 1:07 pm

hehe its ok.anyway tengkiu for the effort bro...minggu ni aktiviti memburu kedai halfcut la nampaknya
Back to top Go down
zaeidos wajaX
zaeidos wajaX

PostSubject: Re: gearbox fto manual atau sewaktu dengannya   gearbox - gearbox fto manual atau sewaktu dengannya EmptyThu Feb 10, 2011 9:49 pm

dah dapat fearbox fto complete 1.7k tapi takut tak ngam lak...macam mana nak tau ngam ke tak ngam ek? tolong rakan2~~~~
Back to top Go down
kulikong
kulikong

PostSubject: Re: gearbox fto manual atau sewaktu dengannya   gearbox - gearbox fto manual atau sewaktu dengannya EmptyFri Feb 11, 2011 12:41 pm

tgk kt g.box tu tls model f5m421 or f5m422 mst ngam..cuma beza 1 ble pki drv shaft waja blk, lg 1 kena pki drv shaft fto tu je.. Cool
Back to top Go down
zaeidos wajaX
zaeidos wajaX

PostSubject: Re: gearbox fto manual atau sewaktu dengannya   gearbox - gearbox fto manual atau sewaktu dengannya EmptyFri Feb 11, 2011 2:03 pm

very good info tq bro..cari 421 saving sket hehehe
Back to top Go down
zaeidos wajaX
zaeidos wajaX

PostSubject: Re: gearbox fto manual atau sewaktu dengannya   gearbox - gearbox fto manual atau sewaktu dengannya EmptyFri Feb 11, 2011 2:08 pm

gearbox evo5 takbole masuk ke? ni ade halfcut complete semua siap lock 2wd rm1.4k je...
Back to top Go down
kulikong
kulikong

PostSubject: Re: gearbox fto manual atau sewaktu dengannya   gearbox - gearbox fto manual atau sewaktu dengannya EmptyFri Feb 11, 2011 2:56 pm

100% xble msk, housing evo tu besar dr blok gsr..aku pnh try.....tp klu gear dlm mgkin ble sumbat dlm housing gsr.
Back to top Go down
s4ptuner
s4ptuner

PostSubject: Re: gearbox fto manual atau sewaktu dengannya   gearbox - gearbox fto manual atau sewaktu dengannya EmptyFri Feb 11, 2011 4:37 pm

gud info bro hehe
Back to top Go down
rahman_k

PostSubject: Re: gearbox fto manual atau sewaktu dengannya   gearbox - gearbox fto manual atau sewaktu dengannya EmptyFri Feb 11, 2011 6:08 pm

brro, 1.7k siap pasang ka? (tgh kumpul bajet jgk ni.ekekke)
Back to top Go down
zaeidos wajaX
zaeidos wajaX

PostSubject: Re: gearbox fto manual atau sewaktu dengannya   gearbox - gearbox fto manual atau sewaktu dengannya EmptyFri Feb 11, 2011 6:32 pm

rahman_k wrote:

tak campur labor n tow truck yg nak antar kete aku nanti huhu
Back to top Go down
EvilGen2
EvilGen2

PostSubject: Re: gearbox fto manual atau sewaktu dengannya   gearbox - gearbox fto manual atau sewaktu dengannya EmptyFri Feb 11, 2011 7:08 pm

zaeidos wajaX wrote:
rahman_k wrote:

buh dlm bonet sudaa.. aku dl gb selamba duk dlm bonet.. save bajet maa.. huhuhuhu.. labour aku rasa kalu x tukar drive shaft dlm 150 je.. plug and play la..
Back to top Go down
rahman_k

PostSubject: Re: gearbox fto manual atau sewaktu dengannya   gearbox - gearbox fto manual atau sewaktu dengannya EmptyFri Feb 11, 2011 9:44 pm

EvilGen2 wrote:
zaeidos wajaX wrote:
rahman_k wrote:

buh dlm bonet sudaa.. aku dl gb selamba duk dlm bonet.. save bajet maa.. huhuhuhu.. labour aku rasa kalu x tukar drive shaft dlm 150 je.. plug and play la..

kalo gitu, menarik ar..hoho..beli buat stok pon okay
Back to top Go down
EvilGen2
EvilGen2

PostSubject: Re: gearbox fto manual atau sewaktu dengannya   gearbox - gearbox fto manual atau sewaktu dengannya EmptySat Feb 12, 2011 4:26 am

eh jap jap jap.. aku rasa la kan.. GB aku FTO nye la.. kalu pakai fto nye GB, driveshaft kene tukar x kalu msk kat engine campro? pasal aku dl x tukar pun.. code GB hujung aku dah lupa..
yg aku igt itu hari pasang aku tukar housing.. current housing bkn ori nye GB.. yg aku igt code awal je f5m42-2-xxx..
aku tukar pasal clutch pump rosak.. pastu clutch pump gb tu bukan mcm campro/mivec duk kat luar.. clutch pump tu jenis duk kat dalam melekat sekali ngn bearing.. 3 hari kete aku kat COE, pasal diaorg x pernah tgk clutch pump tu.. towing gi bengkel aku pun, pomen penin.. seminggu mencari kat halfcut x jjumpe.. penyudahnye aku gi balik kat brader yg wat GB aku tuh tukar housing baru.. aku pun x pasti sama ada model GB tu yg baru nye @ x,, kalu lama nye model kompom hafkat ada, aku tunjuk kat diaorg clutch pump tu dl, diaorg pun penin.. korang kalu tukar GB makesure jenis clutch pump duk kat luar.. idak lebam nak tukar kalu clutch pump koyak..
Back to top Go down
kulikong
kulikong

PostSubject: Re: gearbox fto manual atau sewaktu dengannya   gearbox - gearbox fto manual atau sewaktu dengannya EmptySat Feb 12, 2011 6:07 am

EvilGen2 wrote:
eh jap jap jap.. aku rasa la kan.. GB aku FTO nye la.. kalu pakai fto nye GB, driveshaft kene tukar x kalu msk kat engine campro? pasal aku dl x tukar pun.. code GB hujung aku dah lupa..
yg aku igt itu hari pasang aku tukar housing.. current housing bkn ori nye GB.. yg aku igt code awal je f5m42-2-xxx..
aku tukar pasal clutch pump rosak.. pastu clutch pump gb tu bukan mcm campro/mivec duk kat luar.. clutch pump tu jenis duk kat dalam melekat sekali ngn bearing.. 3 hari kete aku kat COE, pasal diaorg x pernah tgk clutch pump tu.. towing gi bengkel aku pun, pomen penin.. seminggu mencari kat halfcut x jjumpe.. penyudahnye aku gi balik kat brader yg wat GB aku tuh tukar housing baru.. aku pun x pasti sama ada model GB tu yg baru nye @ x,, kalu lama nye model kompom hafkat ada, aku tunjuk kat diaorg clutch pump tu dl, diaorg pun penin.. korang kalu tukar GB makesure jenis clutch pump duk kat luar.. idak lebam nak tukar kalu clutch pump koyak..

klu jns pump kt dlm cm ko ckp tu....sll nyer model gsr GDI,model ni start kuar taun 2000 klu xslp aku..kod housing tetap sm f5m42x......klu jns pump kt dlm mmg ringan gile bl tekan clutch kn klu banding dgn pump kt luar tu. bounce bounce
Back to top Go down
zaeidos wajaX
zaeidos wajaX

PostSubject: Re: gearbox fto manual atau sewaktu dengannya   gearbox - gearbox fto manual atau sewaktu dengannya EmptySat Feb 12, 2011 6:04 pm

kulikong wrote:
EvilGen2 wrote:

klu jns pump kt dlm cm ko ckp tu....sll nyer model gsr GDI,model ni start kuar taun 2000 klu xslp aku..kod housing tetap sm f5m42x......klu jns pump kt dlm mmg ringan gile bl tekan clutch kn klu banding dgn pump kt luar tu. bounce bounce

owh.... noted
gud info bro
Back to top Go down
EvilGen2
EvilGen2

PostSubject: Re: gearbox fto manual atau sewaktu dengannya   gearbox - gearbox fto manual atau sewaktu dengannya EmptySun Feb 13, 2011 1:57 am

kulikong wrote:

ahakss.. dia la tuh.. mmg ringan gila.. dl rim 17 selamba aku msk drag.. setahun aku diammm je.. kantoi ngn member2 pun pasal clutch pump la.. jahanam btul.. idak leh msk kategori stendet campro.. GDI jenis NA ke Tebo ek? pasal tadi aku duk bincng ngn pomen pasal GB.. maybe aku nak kn tukar psl takut slip.. takut sok mcm korang ckp la, gear 3 baru leh tarik.. huhuhuhu.. tu x kira bersepai lg.. lgpun ni ada sahabat aku nk tolak CUSCO twin plate yahudi x msk akal py murah.. e6 nye clutch.. bole muat kan kalu ngn GB GSR??
tapi clutch dah haus la.. just gi buat balik je kat segambut.. huhuhu.. tu yg igt aku nak tukar GB GSR.. pasal housing GB kete aku 1.6 mitsu nye model.. aku x pasti model ape.. kalu GB GSR, kwn aku pakai GSR dia nye clutch e7 nye.. evo4 to evo 7 clutch sama kan?
Back to top Go down
s4ptuner
s4ptuner

PostSubject: Re: gearbox fto manual atau sewaktu dengannya   gearbox - gearbox fto manual atau sewaktu dengannya EmptySun Feb 13, 2011 6:03 am

barai tul korang modi...aku x lawan laa huhu
Back to top Go down
EvilGen2
EvilGen2

PostSubject: Re: gearbox fto manual atau sewaktu dengannya   gearbox - gearbox fto manual atau sewaktu dengannya EmptyTue Feb 15, 2011 2:28 pm

s4ptuner wrote:
barai tul korang modi...aku x lawan laa huhu

barai pasal bajet ciputss.. tapi kete nak laju..
Back to top Go down
kulikong
kulikong

PostSubject: Re: gearbox fto manual atau sewaktu dengannya   gearbox - gearbox fto manual atau sewaktu dengannya EmptyTue Feb 15, 2011 3:34 pm

sm je xkira smada GDI tubo & n/a psl tubo pn jns soft tubo je tp mgkin beza kt ratio gear je.....oem evo4-evo6 clutch saiz 9"...oem evo7-evo9 clutch saiz 9.5"...
Back to top Go down
EvilGen2
EvilGen2

PostSubject: Re: gearbox fto manual atau sewaktu dengannya   gearbox - gearbox fto manual atau sewaktu dengannya EmptyTue Feb 15, 2011 4:55 pm

kulikong wrote:
sm je xkira smada GDI tubo & n/a psl tubo pn jns soft tubo je tp mgkin beza kt ratio gear je.....oem evo4-evo6 clutch saiz 9"...oem evo7-evo9 clutch saiz 9.5"...

hahah.. thanks bro for explaination..
Back to top Go down
zaeidos wajaX
zaeidos wajaX

PostSubject: Re: gearbox fto manual atau sewaktu dengannya   gearbox - gearbox fto manual atau sewaktu dengannya EmptyTue Feb 15, 2011 5:54 pm

aku dah jumpe dah gearbox fto..kalo ade time nanti aku letak gamba..
gearbox lama ade unit coolant..nak buat ape ek ngan coolant tu?
Back to top Go down
kulikong
kulikong

PostSubject: Re: gearbox fto manual atau sewaktu dengannya   gearbox - gearbox fto manual atau sewaktu dengannya EmptyTue Feb 15, 2011 6:15 pm

zaeidos wajaX wrote:
aku dah jumpe dah gearbox fto..kalo ade time nanti aku letak gamba..
gearbox lama ade unit coolant..nak buat ape ek ngan coolant tu?

ko ltk je dlm brg dagangan...haha Laughing
Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: gearbox fto manual atau sewaktu dengannya   gearbox - gearbox fto manual atau sewaktu dengannya Empty

Back to top Go down

gearbox fto manual atau sewaktu dengannya
Back to top 
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» mencari gearbox GSR CK manual...
» Gen2 CPS Gearbox Manual for Sale
» WTS - Gearbox Manual GSR CK + Disc Belakang GSR CK
» Gearbox gsr auto tiptronik ke manual
» GSR CK ATAU evo4,5,6